Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 2, 2018 in Rozrywka |

3 filmy kostiumowe, które trzeba obejrzeć

Długie zimowe wieczory najlepiej spędzić przy dobrym filmie. Każdy ma swój ulubiony gatunek filmowy. Dla osób lubiących cofnąć się w czasie, podziwiać piękne stroje minionych epok oraz interesujących się historią, najlepszym wyborem będą filmy kostiumowe.

 

Do takich zaliczamy przede wszystkim obrazy, w których miniona epoka stanowi tło dla fikcyjnej opowieści, ale również filmy historyczne. Ten gatunek filmowy ma bardzo długą historię sięgającą epoki niemych filmów. Jakie są najlepsze filmy kostiumowe?

„Przeminęło z wiatrem” ta propozycja to z pewnością dobry film na wieczór. Film nakręcono w 1939 roku. Przedstawia trudne czasy wojny secesyjnej. Główna bohaterka to Scarlett O’Hara. Dziewczyna równie piękna co rozpieszczona. Jej marzeniem jest ślub z kawalerem nazywanym Ashley. Okrutna wojna jednak rozdziela zakochanych. Dzieło zostało nagrodzone ośmioma Oskarami. Drugą propozycją jest film „Gladiator”. Opowiada historię Maximusa, który popadł w niełaskę cesarza i trafił do niewoli. Od tej chwili musi walczyć na arenie jako gladiator i starać się odzyskać wolność. Ostatnim godnym polecenia filmem tego gatunku jest „Maria Antonina”. Przedstawia losy żony Ludwika XVI od czasu ślubu do trudnych wydarzeń towarzyszących rewolucji francuskiej.