Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 29, 2022 in Rozrywka |

Czy istnieje przepis na związek idealny?

Czy istnieje przepis na związek idealny?

Czy istnieje związek idealny? Jak sprawić, by początkowa relacja przerodziła się w coś ważnego i poważnego, na całe życie? Jak radzić sobie z przeciwnościami losu? Podpowiadamy.

Problemy w związku – jak je przezwyciężyć?

Czas

Różnice w zarządzaniu czasem to kolejna kwestia, która może powodować konflikty w związku, zwłaszcza jeśli chodzi o znajdowanie czasu dla siebie nawzajem. Zachowanie równowagi między czasem dla siebie, czasem z partnerem, czasem z przyjaciółmi i czasem na inne obowiązki może być wyzwaniem, a oczekiwania mogą się zmieniać z czasem, gdy związek staje się coraz bardziej poważny. Ważnym elementem zdrowego związku jest posiadanie jasnego poczucia własnych potrzeb i dzielenie się tym z partnerem, zwłaszcza gdy jego potrzeby lub pragnienia ulegają zmianie.

Jeśli partner nie poświęca Ci czasu, możesz zmagać się z poczuciem urazy lub zazdrości. Podobnie, jeśli partner chce, abyście stale byli razem, możesz mieć wrażenie, że nie poświęca wystarczająco dużo uwagi innym ważnym aspektom Twojego życia.

Oto kilka sposobów na rozwiązywanie potencjalnych konfliktów dotyczących poświęcania czasu na związek:

Otwarcie rozmawiajcie o tym, ile czasu chcecie spędzać razem i jakie są wasze inne priorytety.

Jeśli to możliwe, znajdźcie sposób na zsynchronizowanie waszych harmonogramów, abyście mogli spędzać czas razem. Spróbuj opracować harmonogram, w którym uwzględnisz czas spędzany z partnerem.

Spędzajcie razem czas, próbując nowych doświadczeń, np. próbując nowego hobby, którym oboje jesteście zainteresowani.

Bądźcie szczerzy, kiedy potrzebujecie czasu z dala od partnera.

Problemy w związku często rozpoczynają się od problemów w łóżku. Jeśli uważasz, że kwestie łóżkowe są problematyczne, sprawdź co proponuje sex shop online. Area69 oferuje gadżety, takie jak: smycz BDSM, duże wibratory czy knebel erotyczny. Sprawdź również artykuł jak zdominować faceta w łóżku.

Zaufanie i zazdrość

Poczucie niepewności, zazdrości lub braku zaufania w związku może bardzo szybko doprowadzić do wielu problemów – zwłaszcza jeśli istnieją wyraźne powody braku zaufania.

Czasami te uczucia pojawiają się, gdy nie ma wyraźnego powodu. Wielu z nas czuje się niepewnie w związku, ponieważ nie ma dużego doświadczenia w relacjach, ma obszary niskiej samooceny, które wpływają na to, jak czujemy się w związku, lub ponieważ mamy nierozwiązane problemy z poprzedniego związku. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że Twoje poczucie niepewności pochodzi z Twojego wnętrza, rozważ przedyskutowanie tego z partnerem lub poszukaj pomocy u terapeuty, który pomoże Ci dotrzeć do źródła problemu.

W innych przypadkach działania lub słowa partnera mogą wywoływać poczucie niepewności, celowo lub nieumyślnie. Jeśli masz takie poczucie, porozmawiaj z partnerem. Szczere rozmowy na trudne tematy są nieuniknione w zdrowych związkach i mogą być doskonałą okazją do rozwoju zarówno jako para, jak i jako jednostki. Jeśli jednak Twój partner ciągle lekceważy Twoje obawy, minimalizuje swoje krzywdzące zachowanie lub po rozmowie z Tobą czuje się gorzej niż lepiej, może to być czas na opuszczenie związku.

Jak rozpoznać, kiedy zostać, a kiedy odejść z relacji?

Zdrowe związki opierają się na równości, życzliwości, współczuciu i wsparciu. Niezdrowe związki natomiast często charakteryzują się dynamiką, która rodzi negatywne uczucia – takie jak krytyka, egoizm, urazy, problemy z kompromisem, brak równowagi władzy lub kontroli.

W większości związków od czasu do czasu pojawiają się konflikty lub wyzwania. Jeśli te problemy są stałe lub jeśli po ich rozwiązaniu często czujesz się gorzej, pomocne może okazać się sprawdzenie, czy związek jest na tyle zdrowy, by znaleźć rozwiązanie, czy też może nadszedł czas, by go opuścić.

Kiedy warto pozostać w związku?

Czujesz się spełniony i usatysfakcjonowany: Jeśli zarówno Ty, jak i Twój partner czujecie się spełnieni emocjonalnie, społecznie i fizycznie, a także ufacie, że ktoś się o Was zatroszczy i wysłucha Was.

Twój związek jest zintegrowany z innymi częściami twojego życia: Jeśli twój partner jest mile widziany przez twoich przyjaciół i rodzinę, a ty czujesz się mile widziany przez jego bliskich. Czujesz się dumny, gdy go przedstawiasz, czujesz się swobodnie w jego towarzystwie w sytuacjach społecznych, nie jesteś zakłopotany ani upokorzony jego zachowaniem.

Wiesz, że możesz powiedzieć swojemu partnerowi o wszystkim: W przypadku konfliktu, złych wiadomości lub dużych zmian w Twoim życiu, Twój partner jest przy Tobie i będzie z Tobą współpracował, aby znaleźć rozwiązanie i iść naprzód.

Ty i Twój partner czujecie się bezpiecznie: Jeśli Ty i Twój partner szanujecie swój czas dla siebie nawzajem, swoje przeszłe i obecne związki oraz w zdrowy sposób radzicie sobie z uczuciem niepewności lub zazdrości. Potraficie radzić sobie z negatywnymi uczuciami z życzliwością i dojrzałością.

Jesteście po tej samej stronie: Jeśli masz podobne przekonania, te same cele na przyszłość i zgadzasz się co do tego, czego oczekujesz od związku.

Czujesz się podekscytowany przyszłością: Jeśli czujesz się podekscytowany swoim partnerem i tym, co możecie razem osiągnąć.

Prosisz o zmiany i widzisz zmiany: Jeśli w przypadku konfliktu i prośby o kompromis partner robi to, co do niego należy, aby wprowadzić zmiany, których oczekujesz. Jeśli na prośbę o kompromis reaguje życzliwością i współczuciem, a nie gniewem czy defensywą.