Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 17, 2020 in Nieco inaczej |

Duże i przyjazne koty domowe.

Koty to jedne z ulubionych zwierząt współczesnego człowieka. Kochamy je za to, że wymagają relatywnie niewiele opieki w porównaniu do innych zwierząt, ponieważ doskonale potrafią znaleźć sobie zajęcie (najczęściej spanie cały dzień), dzięki czemu zajmują się sobą same. Dzięki swoim niewielkim wymaganiom odnośnie potrzeby poświęcania im uwagi stają się świetnymi towarzyszami osób, które cenią sobie spokojnie spędzany czas z pupilem. Jedną z zalet, jaką wymienia się gdy mowa o kotach, jest fakt, że zajmują niewiele miejsca. Od tej zasady jest jednak wiele wyjątków, czego przykłady podamy w tym artykule.

Kot nie tylko mały?

Gatunki kotów, które wyróżniają się dużym rozmiarem, zyskują sobie coraz większe uznanie. Dużo ludzi decyduje się na przygarnięcie kota, który jest widocznie większy od swoich kocich braci. Dobrze obrazuje to obecny trend hodowlany, który promuje duże gatunki kotów, oferując miłośników wielkich futrzaków szerokie pole do wyboru.

Kot norweski leśny

Kot ten zachwyca nie tylko ze względu na rozmiar. Jest wręcz ogromny, może osiągać wagę nawet 11 kilogramów. Jednak tym, co przykuwa szczególną uwagę, jest jego długie, niezwykle gęste futro. Kot norweski leśny występuje w prawie wszystkich znanych odmianach kolorystycznych. Dzięki temu cieszy się niezwykłą popularnością, każdy bowiem może znaleźć dla siebie najbardziej odpowiadającą mu odmianę. Niezwykle mocno przywiązuje się do właściciela, tak jak w zwyczaju mają to też inne wielkie koty domowe.

Kot syberyjski

Niezwykle ważnym graczem w turnieju wielkich kotów domowych jest kot syberyjski. Tak jak jego norweski brat, jest on szczególnie przystosowany do chłodnego klimatu. Nie jest jednak oziębły. Wręcz przeciwnie. Jest bardzo puchaty i wagą przewyższa wcześniej opisanego Norwega, osiąga nawet 12 kg. Mimo pokaźnych rozmiarów są niezwykle zwinne, potulne i przyjacielskie. Nie powinien dziwić więc fakt, że są aż tak uwielbiane przez swoich właścicieli. Dodatkowym ich walorem jest fakt, że w odróżnieniu od innych kotów, nie uczulają aż tak bardzo.

Być może w przyszłości będzie tak, że to wielkie koty będą najbardziej popularnym wśród ludzi pupilem. Jest to uzasadnione, bo ich zalety są niewątpliwe.