Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 3, 2021 in Rozrywka |

Jakie mamy gatunki papug?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na trzymanie zwierząt domowych w domu. Zwykle robią to z samotności lub tylko dla dzieci. Najczęściej wybieranymi zwierzętami są psy, koty i króliki. Jednak w tym artykule zostaną opisane tylko papugi. W tym artykule omówimy papugi gatunki. Jakie są rodzaje papug? Może nie wszyscy wiedzą lub po prostu nie wiedzą, ale na świecie jest kilka rodzajów papug. Warto wspomnieć, że papugi to najczęściej wybierany i najpopularniejszy ptak w rodzinie. W Polsce możemy wyróżnić kilka z nich. Najczęściej wybierane są nimfy, papugi falowane i małe nierozłączki. Na szczęście nie są to duże ptaki. Warto wspomnieć, że chyba najciekawszym gatunkiem są gadające papugi, takie jak żako, Amazonka, ary i kakadu. Te ptaki są już większe od poprzednich.

Jakie są najbardziej popularne gatunki papug?

Jak już wcześniej było wspomniane istnieje kilka gatunków papug. Niektóre są mniej urodziwe, niektóre bardziej. A to ze względu na przepiękne, kolorowe upierzenie. Jeszcze inne potrafią naśladować mowę człowieka. Więc dla niektórych osób, zwłaszcza dzieci może to też być bardzo interesującą cechą u tych ptaków. Jednak warto zaznaczyć, iż nie każda z papug nadaje się na to, aby trzymać je w domu. Chodzi o to, że nie wszystkie są z gatunku hodowlanych. Dlaczego? Nie każda z nich jest przyjacielska dla ludzi. Najczęściej kupowaną papugą jak do tej pory jest Ara. Ta papuga jest dość dużych rozmiarów. Dlatego też, warto przed kupnem takiego ptaka zorientować się czy mamy wystarczająco dużo miejsca w pomieszczeniu, aby wstawić tam wielką klatkę. Możemy wyróżnić następujące gatunki:

  • papuga falista,
  • papużki nierozłączki,
  • papuga Świergotka,
  • Kakadu,
  • Papuga Nimfa,
  • Żako,
  • Ara.

Przed kupnem papugi najlepiej jak poczyta się wszystko o danym gatunku. Dokładniej chodzi o to co lubi, a czego nie lubi, co je, ile miejsca potrzebuje i wiele innych ważnych informacji. Warto też zapytać o szczegóły hodowców. Kto będzie wiedział o nich więcej niż właśnie osoba, która je hoduje?