Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 22, 2017 in Rozrywka |

Kręgle i bowling: klub bowlingowy Gdańsk

Kręgle i bowling jest to rodzaj gry towarzyskiej, która polega na strącaniu pionów kulami. Jest to jedna z najstarszych gier istniejących na świecie, ponieważ wywodzi się z czasów przed naszą erą. Podczas grania w kręgle uczestnicy mogą się zrelaksować, odprężyć i doznać wiele frajdy. Jest to jeden z rodzajów gier, których nie możemy sobie kupić do domu, ponieważ potrzebny do grania jest odpowiedni parkiet i przestrzeń. Chyba że zabawkowe kręgle to wówczas możemy.

 

Zatem chętnie chodzimy do miejsc, np. klub bowlingowy w dużych miastach jakim jest Gdańsk. Za niewielką opłatą możemy z gronem znajomych zagrać towarzysko. Zazwyczaj kluby oferują dodatkowo coś do picia i jedzenia aby umilić klientom czas spędzania na graniu. Potocznie przyjęło się, że bowling i kręgle to to samo. Jednak jeśli sięgniemy do genezy znaczenia tych wyrazów to okaże się, że bowling znacznie różni się od kręgli. Pierwowzorem były jednak kręgle. Od kręgli wywodzi się bowling.
W Polsce jednak utarło się, że bowling to to samo co kręgle. Nie ma to dużego znaczenia, ponieważ gra cieszy się dużym powodzeniem.