Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 11, 2020 in Rozrywka |

Muzyka w kategorii lepsza/gorsza

Czy muzykę faktycznie można podzielić na kategorie-lepsza lub gorsza? Na to pytanie część ludzi zapewne odpowiedziałaby twierdząco, ale zapewne i spora część przecząco. Niestety tego typu pytanie nie należy do tego rodzaju pytań, na które odpowiedzi udzielić można w systemie stricte zerojedynkowym.

 

Tak naprawdę jest to kolejna mocno zindywidualizowana kwestia, która zależna jest przede wszystkim od naszych muzycznych preferencji i od naszego gustu muzycznego. Dla nas jakiś typ muzyki może być bez zastanowienia pewnym i idealnie dopasowanym do naszego gustu typem muzyki. Jakaś wybrana melodia w naszym odbiorze jest najpiękniejszą melodią na świecie i nic nie jest w stanie zmienić naszych poglądów w tym temacie. Z kolei jakaś inna melodia bądź generalnie jakiś wybrany typ muzyki jest całkowicie niezgodny z naszym gustem muzycznym i ten typ muzyki z kolei uważamy za słabszy lub przeciętny.

 

Z kolei właśnie konfrontując się z kimś o kompletnie odmiennym guście muzycznym możemy doświadczyć całkowicie odwrotnej sytuacji-być może właśnie ten rodzaj muzyki, który opisuje idealnie nasz gust dla kogoś będzie przeciętny lub mało interesujący a ten, który dla nas będzie przeciętny-dla kogoś idealny. Dlatego właśnie nie należy dzielić muzyki na lepszą bądź gorszą, bo prawdopodobnie taki podział nie ma racji bytu-wszystko jest kwestią indywidualnie kreowanego i rozwijającego się gustu muzycznego.