Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 18, 2017 in Nieco inaczej |

Najczęstsze objawy

Wybierasz się do lekarza? Czujesz przerażenie? Nie przejmuj się, aż tak bardzo. Wiele osób jest w podobnej sytuacji, potrafią z tym wszystkim żyć. Prawda uciążliwe, czy jednak nie warto sobie dać czas na zmiany, na nowe przyzwyczajenia, nowe jedzenie.
W kilku słowach zacznijmy od tego co Cię zaniepokoiło? Wysypka, zaczerwienione, załzawione oczy, katar, a może nudności i wymioty. Wiele alergii, wiele objawów. Alergie dzielmy na wziewne, kontaktowe, pokarmowe, ale można także odnaleźć inne jak uczulenie na jad.
W obecnym świecie czyha na nas wiele niebezpieczeństw, alergenów, które występują na co dzień w naszym środowisku. Nawet doskonały porządek nie gwarantuje nam, że nie obudzimy się rano i objawy alergii gotowe.

Alergia objawy

Do najczęściej występujących objawów zaliczamy:
alergiczny nieżyt nosa – katar, zapalenie spojówek, astma oskrzelowa, zapalenie skóry (w tym świąd, wypryski, wysypki), atopowa pokrzywka, alergia pokarmowa, a do najgroźniejszych wstrząs anafilaktyczny.

Wizyta u lekarza obowiązkowa, lekarz pierwszego kontaktu zapewne pokieruje nas do specjalisty, jakim jest alergolog, a tak badania z krwi, testy i wszystko jasne.