Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 10, 2020 in Nieco inaczej |

Odżywcze sałatki na każdy dzień

Zdrowy sposób odżywiania się nie musi być ani nudny, ani tym bardziej niesmaczny, bądź też monotonny. Niestety wiele osób nadal pozostaje wiernym temu przekonaniu i nawet nie próbuje podjąć się próby zmiany swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych na zdrowsze. Każda, nawet najmniejsza zmiana w codziennym odżywianiu się na zdrowszą, może przynieść wiele korzyści. Dlatego też warto na początek robić nieco mniejsze kroki, które pozwolą rozpocząć bardziej świadome dbanie o siebie i swój cały organizm.

Sałatka do obiadu

Najprostszym sposobem na zdrowszy sposób odżywiania się jest robienie sałatek do każdego obiadu. Dzięki temu, posiłki będą nieco bardziej odżywcze, a dostarczanie sobie większej ilości witamin i ważnych składników odżywczych. Pomysłów na smaczne i odżywcze sałatki jest mnóstwo i czasem nie potrzeba wiele, aby uzyskać świetny dodatek do obiadu. Wystarczy na przykład ogórek pomidorki cherry i papryki z chilli z sosem jogurtowym oraz sałata. Takie zestawienie nie wymaga nawet umiejętności kulinarnych oraz zbyt wiele czasu na przygotowania. Stworzenie nawet najprostszej sałatki zajmuje zaledwie kilka minut, a pozwala przemycić w sposób zupełnie niezauważalny bardzo wielu witamin i składników odżywczych. Poza sałatkami do obiadu, w późniejszym czasie należy wprowadzić także dodawanie warzyw lub owoców do każdego posiłku w ciągu dnia. Pozwoli to w sposób mało wymagający zastąpić w pewnym momencie swój dotychczasowy jadłospis tym znacznie zdrowszym i bardziej świadomym.

Woda pomiędzy posiłkami

Zbyt mała ilość wody wypijanej każdego dnia, powoduje znacznie większe uczucie głodu, które zachęca do swobodnego podjadania i spożywania posiłków nieprzemyślanych oraz niezbilansowanych. Ponadto, woda jest bardzo ważna dla zdrowia i kondycji całego organizmu, ponieważ bierze udział w większości procesów wewnętrznych. Odwodnienie jest bardzo niebezpieczne, dlatego wypijanie czystej wody każdego dnia powinno stać się całkiem swobodnym nawykiem i przyzwyczajeniem.