Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 6, 2017 in Nieco inaczej |

Oswajanie kota i psa ze sobą.

Ludzie lubią otaczać się zwierzętami. Najczęściej kotami i psami w swoich domach. Jednak te dwa przedstawiciele niekoniecznie żyją ze sobą w przyjaźni. Co zatem zrobić gdy w domu mieszka jednocześnie kto i pies? Jak oswoić psa z kotem?
Najlepiej zrobić to gdy zwierzaki są jeszcze małe. I najlepiej gdy obydwa są jeszcze małe. Wówczas zwierzaki nie posiadają jeszcze w pełni wykształconych instynktów, np. kto jest wrogiem.

 

Jednak w niektórych przypadkach ta metoda niestety nie działa, ponieważ niektóre szczeniaki mają od dziecka wpojoną nienawiść do kotów (najprawdopodobniej przekazaną przez ich psią mamę bądź związaną z instynktami łowcy). Podobnie sprawa ma się z kociakami które boją się swoich szczekających kolegów, bądź reagują agresywnie. Dlatego ważne jest aby taką adaptację przeprowadzać stopniowa i obserwować sytuację i zachowanie zwierząt. Jeśli zauważysz jakiekolwiek agresywne zachowanie, warto interweniować, ponieważ maluchy szybciej adaptują się do nowej sytuacji. Oznacza to, że lepiej wychować od najmłodszych lat. Wówczas jest większa szansa na przystosowanie kota do psa.