Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 5, 2021 in Rozrywka |

Prezent na roczek

Pierwsze urodziny dziecka to ogromne wydarzenie w życiu całej rodziny i chociaż główny bohater uroczystości z pewnością nie będzie ich pamiętał to jednak jest to bardzo znacząca okazja, którą po latach będą wspominać zarówno rodzice dziadkowie jak i dalsza rodzina. Wspomnienia utrwalimy również za pomocą zdjęć i filmów, będą zatem znakomitą pamiątką po latach. Pierwsze urodziny wiążą się także najczęściej z wyprawieniem uroczystego przyjęcia. Narodziny dziecka to zawsze wielka radość a “roczek” to celebracja okresu gdy dziecko już jest w rodzinie i staje się ważną jej częścią. Niezbędnym elementem każdego przyjęcia urodzinowego są również prezenty. Z tymi dla starszych dzieci czy nastolatków najczęściej nie ma problemu ponieważ sami potrafią zakomunikować nam, jaki prezent byłby spełnieniem ich marzeń. W przypadku rocznego maluszka kupno prezentu może jednak stanowić nie lada problem. Możliwości i ciekawych pomysłów jest jednak niemało. Co warto kupić dziecku w dniu pierwszych urodzin?

Zabawki

Zabawki stanowią znakomity prezent dla każdego dziecka, zarówno mniejszego jak i całkiem dużego. Ważne oczywiście aby były to zabawki dobrane do odpowiedniego wieku jak również bezpieczne i posiadające certyfikaty bezpieczeństwa. To szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które lubią odbierać świat różnymi zmysłami a zatem będą zabawki smakować czy dotykać. Dlatego kupione przez nas zabawki nie powinny zawierać małych części, które maluch mógłby połknąć. Na opakowaniach wielu zabawek znajdziemy informacje o grupach wiekowych, dla których są one przeznaczone. Najczęściej polecane są zabawki edukacyjne, które stymulują rozwój dziecka takie jak maty edukacyjne, książeczki wspierające rozwój mowy czy książeczki do kąpieli. Bardzo ciekawym pomysłem okazują się być także układanki, klocki czy duże puzzle. Przydatne będą także zabawki ułatwiające chodzenie a także jeździki czy bujacze. Nieśmiertelnym prezentem – który pewnie sami mieliśmy w dzieciństwie – są zabawki z otworami różnego kształtu do których dziecko może wkładać odpowiednio dopasowane klocki.

Pamiątki

Inną grupą ciekawych prezentów czy upominków na pierwsze urodziny są pamiątki, do których można wracać po latach i dzięki którym można wspominać miłe chwile. Wiele z nich możemy spersonalizować umieszczając na nich imię obdarowywanej osoby lub jej datę urodzenia. Taką świetną pamiątką moze być album na zdjęcia, skrzynka na skarby maluszka lub imienna bransoletka.