Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 7, 2022 in Rozrywka |

Przystrojenie domu na wesele

Ślub i wesele to wielkie i bardzo emocjonujące wydarzenie.

W takim dniu najczęściej myślimy o naszej sukni, o sali weselnej, o menu, a dość często zapominamy o dekoracji domu.
Planując taką uroczystość warto pamiętać również o dekoracji naszego domu. W ten sposób stworzymy podniosły i odświętny nastrój, a ładnie udekorowany dom z pewnością spodoba się również naszym gościom. Tradycja mówi, że przystrojenie domu należy do obowiązków świadków przyszłych małżonków.
Przystrojenie domu to nie lada wyzwanie. Jeśli młodzi mieszkają w domkach jednorodzinnych to młodzi mają nieograniczone pole do działania i mogą puścić wodze fantazji. Natomiast kiedy młodzi mieszkają w blokach ciężko jest zdecydować się na zdobienie, bo generalnie nie wiadomo czy decydować się przystrojenie wspólnych dla wszystkich drzwi wejściowych do klatki, czy tylko odpowiedniego piętra i drzwi wejściowych do mieszkania. Nie wiemy jak mogą zareagować mieszkańcy naszego bloku, czy wszystkim będzie to pasowało. Tak samo dzieje się w przypadku drugiej tradycji weselnej, a mianowicie grania zespołu weselnego czy DJ. O ile nie ma większych przeszkód na to, aby nasz zespół czy DJ grał nam na podwórzu, o tyle w bloku może to być trochę uciążliwe dla innych mieszkańców.
Ozdobiony w szczególny sposób dom, staje się bardziej widoczny, od razu wiemy gdzie kierować nasze stopy. Często na przyjęcia weselne przyjeżdżają goście, którzy jeszcze nigdy u nas nie byli, wtedy ozdobiona brama jest swego rodzaju GPS – em.

Jak przystroić dom na wesele.

Sposobów na przystrojenie domu jest wiele, wszystko zależy od naszej inwencji twórczej, fantazji, czy od naszych upodobań. Fajnie gdy wszystko jest spójne tzn. kolorystyka na zaproszeniach oraz na sali weselnej współgra z naszym ozdobionym domem. Możemy do tego wykorzystać balony i stworzyć z nich fantazyjne dekoracje. Świetnym pomysłem jest stworzenie z balonów bramy, która zaprasza gości, możemy zdecydować się na wybór jednego koloru lub kilku. Z balonów możemy stworzyć fantazyjne stroiki przypominające kwiaty. Możemy wykorzystać do tego świeże i sztuczne kwiaty, serpentyny, wstążki czy girlandy. Generalnie wszystko co jest dostępne. Przepięknie wyglądają wianki na drzwiach wejściowych, do tego balustrady przy schodach można ozdobić szerokimi wstęgami, do których przypniemy delikatne, małe bukieciki z kwiatów. Ścieżkę od furtki pod same drzwi można wyłożyć płatkami kwiatów. Zadbajmy również o przystrojenie domu w środku. Odświętnego nastroju dodadzą np. białe kwiaty w wazonikach czy stroiki, które możemy przypiąć do krzeseł. Warto ozdobić salon, sypialnie dla gości oraz łazienki.

Przebywając w takich pomieszczeniach nie zapomnimy o wyjątkowym dniu, w którym uczestniczymy.