Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 31, 2022 in Rozrywka |

Tatuaże na nadgarstku – czy warto?

Tatuaże stosowane są od wielu lat, nie są więc żadną nowością ani chwilową modą. Umieszczamy je na różnych częściach ciała, a obecnie najpopularniejsze są tatuaże na nadgarstku. Jakie motywy są najchętniej wybierane i komu taki tatuaż najbardziej przypadnie do gustu? Czy jego wykonanie wiąże się z bólem i czy w ogóle warto?

Tatuaże na nadgarstku – jakie motywy są najpopularniejsze?

Najpopularniejszym motywem damskiego tatuażu na nadgarstku jest bransoletka. Tego rodzaju biżuteria będzie zawsze na swoim miejscu, pięknie zdobiąc kobiece dłonie i dodając im uroku. Bardzo modne są motywy koronkowe, a im delikatniejsze i subtelniejsze są, tym lepiej. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tatuażami, zdecyduj się na niewielki wzór, np. krzyżyk czy serduszko. Nawet, jeśli po latach stwierdzisz, że ten sposób ozdabiania ciała nie końca Ci odpowiada, niewielki tatuaż łatwiej będzie usunąć. Z dużą dozą prawdopodobieństwa jednak rozbudujesz go o kolejne. Kobiety chętnie decydują się na różnego rodzaju motywy florystyczne i kwiatowe. Ich zaletą jest fakt, że pasują właściwie do każdego.

Minimalistyczny tatuaż – dla kogo?

Niewielki znaczek na nadgarstku – tatuaż tego rodzaju to świetny sposób na rozpoczęcie swojej przygody z tatuażami. Damski tatuaż może przedstawiać malutką nutkę, serduszko czy napis z ulubionym cytatem. Z czasem być może zapragniesz mieć kolejne tatuaże na nadgarstku, na początek jednak wystarczy niewielki znak. Pozwoli Ci on na oswojenie się z tego rodzaju ozdobą ciała i zakochanie się w niej. Jeżeli nie wiesz, jaki wzór wybrać, zastanów się, co dla Ciebie jest naprawdę ważne. Tatuaż bardzo często jest sposobem wyrażenia siebie, swoich poglądów czy charakteru. Unikalnym sposobem na wyrażenie swoich uczuć i przywiązania jest wytatuowanie wzorów kompatybilnych u dwójki przyjaciół czy u partnerów. Bardzo często tego rodzaju tatuaże powstają właśnie na nadgarstkach i są pamiątką na całe życie.

Mały tatuaż na nadgarstku – czy boli?

Wykonanie tatuażu zawsze wiąże się z pewnym dyskomfortem. Stopień jego nasilenia jest zależny od progu bólu. Pierwszy tatuaż może wydawać się bolesny, ale każdy kolejny będzie bolał mniej. Proces tatuowania polega na przecinaniu tkanek skóry i wtłaczaniu pod nią specjalnego tuszu, musi więc wiązać się z pewnego rodzaju bólem, nie jest to jednak bardzo silny ból. Mały wzór tatuuje się szybko, a proces gojenia wynosi zwykle około  3 tygodni. Konieczne jest regularne przemywanie tatuażu specjalnym płynem, który umożliwia prawidłowe gojenie się.