Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 15, 2022 in Rozrywka |

Wybór papugi do domu

Decydując się na zakup papugi do naszego domu, zastanówmy się jak dużą papugę jesteśmy w stanie posiadać.

Papug domowych jest wiele, są i duże, i małe.

Jakie są gatunki papug domowych

  1. Papuga Ara. To przepiękna z cudownym ubarwieniem. Pióra maja kolory żółty i niebieski, a głowa jest jaskrawo zielona. Dorosła papuga rośnie aż do 95 cm. Decydując się na taką papugę musimy pamiętać, że nie trzyma jej się w zwykłej klatce. Ona potrzebuje większej przestrzeni. Hodujemy je w wydzielonych, odrębnych pomieszczeniach, które zapewnia im swobodne latanie, a my będziemy mogli do nich wejść. Pamiętajmy też, że jeśli papuga lata swobodnie po domu musimy zadbać o ich bezpieczeństwo. Zamknijmy okna, zasłońmy rolety lub zasłony, tak aby papugi nie rozbiły głowy o szybę, kiedy będą podążać za światłem. Papuga Aara w niewoli dożywa 50 – 60 lat, więc zakup takiego ptaka do domu musi być przemyślany. Cena jaką musimy zapłacić oscylują się od 1500 do 6000 złotych.
  2. Papuga Nimfa. To kolejna papuga domowa, która jest większa od papugi falistej. Te papugi również mogą być trzymane dużych klatkach tzw. wolierach, które znajdują się w domu lub na zewnątrz. Warunkiem trzymania papug na zewnątrz jest to, że klatki powinny być osłonięte od deszcze. Nimfy dożywają do 25 lat, więc zakup również powinien być przemyślany.
  3. Papuga Żako to średniej wielkości ptak. Z reguły jest szara z czerwonymi piórami na ogonie. Ten gatunek bardzo szybko nauczy się naśladować mowę człowieka. Papuga ta ma 30 cm długości, więc klatka dla nich powinna mieć 1 metr długości. Ptak ten bardzo przywiązuje się do swojego opiekuna, a wobec innych mogą być nawet agresywne. Żako dożywa do około 50 – 60 lat. Koszt oscyluje do około 3000 złotych.
  4. Papuga falista to malutka, przyjazna i nie wymagająca papużka. Bardzo łatwo można ją oswoić. Jest tanim ptakiem – koszt to około 20 – 30 złotych. Papuga może być trzymana w domu w klatce, ale warto również wypuszczać ją, by mogła swobodnie polatać. Podczas latania wydaje radosne dźwięki, co sprawi zarówno jej jak i domownikom wiele radości. Przeżywa do około 15 lat.
  5. Papużki nierozłączki posiadają bardzo towarzyskie usposobienie. I właśnie ze względu na te cechę nie powinny być hodowane pojedynczo, bo będą czuć się osamotnione, co źle wpływa na ich psychikę. Decydując się na zakup, kupmy od razu dwie. Są bardzo malutkie, jedynie 18 cm wysokości, a dożywają do około 15 lat.

Zakup każdego zwierzaka do domu musi być przemyślany.
Papugi to dość ciekawy pomysł na pupila, które dają wiele radości domownikom.