Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 22, 2020 in Rozrywka |

Szczecin. Jezioro Szmaragdowe i podziemne tunele.

Szczecin to stolica województwa zachodniopomorskiego. Leży przy ujściu Odry do Bałtyku. To wspaniałe miasto o ponad tysiącletniej tradycji przyciąga co roku rzesze turystów. Atrakcje turystyczne Szczecina są związane z bogactwem Jeziora Szmaragdowego oraz Jeziorem Głębokim. Ponadto, w sezonie, miasto organizuje liczne imprezy o bezpłatnym charakterze. Zatem, co warto zobaczyć w Szczecinie i gdzie szukać atrakcji?

  1. W zielonym, pięknym zakątku Szczecina leży Jezioro Szmaragdowe. Znajduje się ono na terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. Nad malowniczym jeziorem skorzystamy z doskonale oznaczonych pieszych szlaków, w słoneczne dni urządzimy piknik i możemy podziwiać okolicę z punktu widokowego. Jezioro Szmaragdowe to sztuczny zbiornik, powstały na terenie dawnej kopalni kredy i margla. Swój szmaragdowy kolor zawdzięcza zawartości węglanu wapnia, pochodzącego z rozpuszczania się kalcytu.
  2. Wały Chrobrego, to atrakcje turystyczne w Szczecinie, które są punktem obowiązkowym każdej wycieczki. Wspomniane wały są trasami widokowymi o długości 500 metrów, usytuowane w centrum miasta. Położone są 19 metrów powyżej poziomu rzeki. Widać stąd Odrę i jej dorzecza, a także wyspy Grodzką oraz Bielawę, a także kanały. Wały Chrobrego to reprezentacyjna część miasta i chlubą Szczecina. Wędrując po tych terenach, trzeba koniecznie odwiedzić też Muzeum Narodowe.
  3. Atrakcje turystyczne Szczecina to również renesansowy Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, punkt wart uwagi. Leży on na zamkowym wzgórzu, tuż nad Odrą. Dzięki temu, że oferuje najmłodszym moc atrakcji jest chętnie odwiedzany przez rodziny z dziećmi. Szczególnie godne polecenia jest wieczorne zwiedzanie połączone z udziałem zjawiskowych iluminacji. Z zamkowej wieży zobaczymy panoramę Szczecina, a wspinając się na szczyt będziemy mogli obejrzeć wahadło Foucaulta, przyrząd udowadniający, że Ziemia kręci się wokół Słońca. W sezonie, turystów zachwycą wspaniałe koncerty w przepięknej scenerii na dziedzińcu, a także warsztaty i przedstawienia dla najmłodszych.
  4. Podziemne trasy Szczecina
    Wisienką na torcie szczecińskich atrakcji są podziemne trasy. Na obu trasach znajduje się 40 manekinów, 100 tablic informacyjnych, 500 eksponatów oraz długie tunele i kompleksy pomieszczeń. Miłośnicy historii okresu wojennego z pewnością będą usatysfakcjonowani.
  5. Inne atrakcje turystyczne Szczecina
    Odwiedzając miasto możemy też przepłynąć się wodnym tramwajem, wypożyczyć motorówkę, odwiedzić Muzeum Komunikacji oraz zawitać na plażę miejską. Urokliwy i tętniący życiem Szczecin jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek, szczególnie, gdy szukamy miejsca na wyjazd dla całej rodziny.