Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 25, 2021 in Rozrywka |

Tbilisi. Gdzie warto się udać?

Gruzja to państwo, które powinien odwiedzić każdy Polak, by zweryfikować plotki o niebywałej sympatii Gruzinów wobec turystów z Polski i ostatecznie przekonać się, że nie ma w nich ani grama kłamstwa. To niezwykłe państwo przez długi czas znajdowało się na szarym końcu turystycznych destynacji, by nagle w ostatnich latach stać się głównym celem podróży. Być może zadziałała w tej sytuacji książka Marcina Mellera, który na łamach swojego dzieła odczarował nieco ten fantastyczny pod wieloma względami kraj. Podróżowanie po tym kraju warto rozpocząć od stolicy, w której poczujemy gruziński klimat i nabierzemy apetytu na dalsze zwiedzanie.

Tbilisi – co warto zobaczyć?

Tbilisi atrakcje ma bardzo wiele do zaoferowania i właściwie jedynie czas może nas w tym wypadku ograniczać. Warto udać się na zwiedzanie katedry Sioni, która cieszy się mianem jednej z najważniejszych świątyń. Tę imponującą budowlę warto podziwiać również od środka ze względu na piękne zdobienia w postaci fresków. Równie sporym zainteresowaniem cieszy się Sobór Trójcy Świętej, który zaliczany jest do trzech najwyższych prawosławnych świątyń na świecie. Jeżeli nie należymy do grona osób lubujących się w sakralnych zabytkach, to z pewnością powinniśmy się zdecydować na zwiedzanie Narikali, czyli starożytnej twierdzy usytuowaną w stolicy państwa nad rzeką Kurą. To wyjątkowe miejsce, które zachwyca turystów malowniczą scenerią. Sama twierdza znajduje się na wzgórze, wokół którego rozpościerają się ogrody botaniczne i łaźnie siarkowe.

Największa ulica w Tbilisi

Niektórzy turyści nie wyobrażają sobie podróżowania bez wielkich miast, w których wszelkie dobra znajdują się niemal pod ręką. Aleja Rustawelego to najdłuższa ulica w stolicy Gruzji, której długość wynosi aż 1,5 kilometra. To właśnie tutaj znajdziemy Gruzińskie Muzeum Narodowe, Teatry, Operę i Galerię Malarstwa. To zdecydowanie ważne miejsce dla mieszkańców miasta. Zwłaszcza odwiedzić ulicę po zmroku, kiedy ulica rozświetla się tysięcem światełek. Można powiedzieć, że to miejsce nigdy nie kładzie się spać. Wieczorami można posłuchać muzyki granej na żywo, zjeść pyszne chinkali w uroczej knajpce i delektować się nocnym życiem w stolicy Gruzji.